Pişirmeden Çikolatalı Cheescake Tarifi - Yemekleri

Pişirmeden Çikolatalı Cheescake Tarifi

Sizin için hızlı bir şekilde pişirmeden çikolatalı cheesecake tarifi hazırladık. Çok bekletmeden tarife geçebiliriz.

Tarifin Zemini

 • 150 gr bitter çikolata kuvertür
 • 50 gr tereyağı
 • 200 gr kurabiye veya benzeri
 • Çikolatalı cheesecake dolgusu için:
 • 700 gr krem ​​peynir
 • 200 gr şeker
 • 50 gr esmer şeker
 • 50 gr kakao
 • 600 gr krema

350 gr bitter çikolata ve tam yağlı sütlü çikolata karışımı (yaklaşık 200 gr bitter çikolata ve 150 gr tam yağlı süt tercih edebilirsiniz)

Ganaj için:

 • 170 g tam yağlı sütlü çikolata
 • 150 ml krema

Tarife Hazırlık

Baz için, ince kıyılmış bitter çikolata kuvertürünü tereyağı ile birlikte ocakta bir tencerede eritin veya mikrodalga fırında eritin.

Kurabiye bisküvilerini küçük parçalar halinde doğrayın veya bir dondurucu poşetine koyun ve oklava ile ince bir şekilde yuvarlayarak ufalayın.

Kırıntılarda daha büyük bisküvi parçaları olmamalıdır. Şimdi sıvı kuvertür tereyağı karışımını bisküvi kırıntıları ile karıştırın ve iyice karıştırın.

Karışımı pişirme kağıdı ile kaplı yaklaşık 26-28 cm çapında kelepçeli bir tavaya doldurun. Eşit olarak yayın. Buzdolabında birkaç saat veya altı sertleşene kadar gece boyunca soğutun.

Dolgu için krem ​​peyniri şeker, esmer şeker, kakao ve 200 ml krema ile pürüzsüz olana kadar karıştırın.

Kalan 400 gr kremayı katılaşana kadar çırpın.

Bitter çikolatayı ve tam yağlı sütlü çikolatayı doğrayın ve mikrodalgada düşük güçte veya su banyosunda eritin ve krem ​​peynir karışımına karıştırın. Sonra hemen çırpılmış kremayı katın. Burada acele etmelisiniz, çünkü erimiş çikolata karıştırılıp soğuduktan sonra kütle hızla katılaşır.

Ardından kütleyi doğrudan zemine dökün, kalıbı çalışma yüzeyine birkaç kez hafifçe vurun, böylece kütle iyice yerleşir ve hava delikleri kalmaz ve yüzeyi düzleştirin. Şimdi cheesecake’in birkaç saat veya bir gecede kalmasına izin verin.

Ganaj için tam yağlı sütlü çikolatayı doğrayın. Kremayı kaynatın ve çikolatanın üzerine sıcak olarak dökün. Çikolata tamamen eriyene kadar karıştırın ve ardından her şeyi katılaşmış peynirli kek dolgusuna dökün. Eşit olarak yayın ve buzdolabına koyun.

Çikolatalı çikolatalar için, bitter çikolatayı küçük parçalar halinde doğrayın, mikrodalgada düşük güçte veya su banyosunda eritin ve ardından soğutulmuş bir kek tabağına veya benzerine dökün. Yavaşça yayın ve buzdolabında birkaç dakika bekletin. Burada ruloları macunlayabilmek için doğru çikolata sıcaklığına ulaşmanız gerekir. Başka bir deyişle, artık çok yumuşak olmamalıdır, çünkü aksi takdirde hiçbir rulo oluşmaz, ancak aynı zamanda çok soğuk ve dolayısıyla sert de olmamalıdır, çünkü aksi takdirde herhangi bir rulo uygulamazsınız, yalnızca kırılmış parçalar uygularsınız. Sadece test etmelisin. Daha önce buzdolabından çıkarıp gerekirse tekrar yerine koymak daha iyidir, çünkü çikolata çok sertse baştan eritmeniz gerekir.

Şimdi bir spatula veya seramik ocak kazıyıcı veya benzeri bir alet kullanarak çikolatayı kazıyarak rulo haline getirin.

Servis yapmadan önce Çikolatalı Cheesecake’i çikolatalı rulolarla süsleyin.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

arıza kodu