Mikrodalgada Pizza

Öncelikle konuya başlamadan önce bim ve a101 gibi marketlerde satılan hazır pizzalar mikrodalgada pişer mi sorusu için buraya geldiyseniz cevabımızın hayır olduğunu belirtmek istiyorum. Pizza paketinde de belirtildiği gibi o pizzaların ısıtılması gerekiyor ve mikrodalgalar da bu pizzaları pişirmek için uygun bir araç değil ne yazık ki…

Mikrodalgada Hazır Pizza

İnternet üzerinde bu hazır pizzaların pişirilmesi ile ilgili pek çok içeriğe denk geldim. Bir ara bunları deneyip videolarını yayınlamakta istiyorum. İşin özeti şu ki büyük bir çoğunluğu gerçekçi değil ve muhtemelen hamur haline gelmiş ve tam olarak pişmemiş bir pizza ile başbaşa kalabilirsiniz. Üstelik dışı hamur olan bu pizzanızın yüksek ihtimalle içi buz olarak kalacaktır.

Mikrodalgada Dondurulmuş Pizza

Peki ama ne yapmak gerekiyor. Fırınımız yok diye pizza yemeyelim mi? Tabi ki yiyebiliriz ama burada dikkat edilmesi gereken konu şu, internette yer alan bilgilere dayanarak pizzayı hamurlu ve buzla karışık bir hale getirebilirsiniz. Sebeplerine yazının sonunda değineceğim.

Hazır pizza nasıl pişirilir

Hiçbir imkanımız yok ve pizza pişirmek zorundaysak pizzayı bir süre tavada ısıtmamız gerekiyor. Tava varsa zaten pek bir sorun kalmıyor. Hele bir de hem tava hem mikrodalga varsa hiç sorun kalmıyor. Sadece mikrodalganız varsa fırın tipinizi bilmeden yol gösteremeyeceğimi belirtmek isterim.

Mikrodalgada Pizza Pişirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Muhtemelen bu konuda internet üzerinde pek çok içeriğe göz atmışınızdır. İçeriklerin büyük bir çoğunluğu “pizzayı buz çözme özelliğinde 10 dakika pişirmeniz yeterli olacaktır. Yada “14 dakika defrost özelliğini kullandım pizza enfes oldu.” Gibi yorumlar yer alıyordur.

Bu tarz riskli tarifler için iki ana karakter vardır.  Birincisi pizzanın hamuru ikinci mikrodalganın özelliği…

Peki ama bu insanlar yalan mı söylüyor?

Hayır bazı mikrodalgaların 10 dakika buz çözme özelliğini bazı hamur pizzalarda kullanacak olursanız olumlu bir sonuç elde edebilirken çoğunlukla ıslak ve buzlu aynı zamanda yumuşak bir pizza elde etme ihtimaliniz de bulunuyor. O sebepten ya başka bir şey pişirmeli yada deneme yanılma yöntemiyle doğruya ulaşmalısınız. Ulaşırsanız bize yazmayı unutmayın…

Yorum yapın