Granit Tava Nedir

Son zamanlarda teflon tava sağlıklı mı sorusu çok sık sorulmaya başlanmıştı. Tam da bu anda granit tava nedir sorusu ön plana çıkarılarak yeni bir ürün ile tanışmamıza vesile olundu. Peki ama nedir bu granit tava söylendiği kadar sağlıklı mı? Cevaplarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Granit Tava Sağlıklı mı

Öncelikle granit; çok sert yapısı ile dikkat çeken bir taş (maden) türüdür. Aynı mermerde olduğu gibi doğal olduğu için granit tava nedir sorusu ile birlikte sağlıklı bir ürün imajı ortaya çıkarmaktadır.

Yalnız seri üretimi yapılan her üründe olduğu gibi granit tavalar içinde çoğunlukla bu durum göründüğü kadar masum olmayabilir. Çünkü tamamen tek parça granitten oluşmuş bir tava hem çok ağır hem de çok pahalı ve üretimi uğraştırıcı olacağı için birkaç farklı kalite sınıfında üretimi yapılabilir.

Granit Tava Gerçekten Granit midir

Başlangıçta normal (kaliteli) teflon tavalardan neredeyse 5 kat daha pahalı bir şekilde alıcı bulmayı başaran granit tavalar hem daha ağır, hem daha az ve daha kaliteli görünümleri ile ortaya çıkmaktaydı. Granit tavalara olan bu ilgi artınca granit efektli tava kalıbı ortaya çıkmıştır. Bu noktada ise sadece dış görünümü granite benzeyen tavalar akıllara gelir ki, bunlar büyük bir kısmı için yorumu size bırakmak zorunda kalabiliriz.

Granit Efektli Ne Demek

Teflon veya başka malzemelere sahip olan tavalara bir takım işlemler yapılarak granit görünümü kazandırılması işlemine granit efektli denilmektedir. İçeriğinde granit bulunuyor mu? Bu sorunun cevabını sanırım markanıza veya ürünü satın aldığınız yere sormanız gerekmektedir.

Bundan Sonrası Şahsi Yorum İçerir

Bu noktaya kadar araştırdığım kadarıyla granit tavalar güvenli mi yada granit tava çizilirse kullanılır mı sorularının cevaplarını aramaya çalıştım.

Benim şahsi fikrim bir tava tamamen granitten üretilmemişse o zaman efekt verilmiş teflondan öteye gidemeyecektir. Bu da başlı başına bir sorun oluşturacağı için bana kalırsa daha kaliteli olanı kullanmak mantıklı bir seçenek olacaktır.

Granit Tava Çizilirse Kullanılır mı

Bu bambaşka bir konudur. Teflon tavanız çizildiği zaman kullanıyor musunuz? Bana kalırsa iki tavayı da çizmemeye çalışmak gerek ve buna dikkat etmek gerekmektedir. Aslına bakılırsa granit zaten bizim kolay kolay çizebileceğimiz bir maden değildir. Dolayısıyla çizmeyi başardıysak o teflon mu yoksa kaplanmış granit mi sorusunun mantıklı bir şekilde düşünmesi gerekebilir…

 

 

 

Yorum yapın