3/4 Su Bardağı Ne Demek - 3 Bölü 4 Ne Demek Yemekleri

3/4 Su Bardağı Ne Demek

Tariflerde sıklıkla içerisinde bölü olan tarifler vermek durumunda kalıyoruz. Takdir ederseniz ki her zaman için birebir içerikle çalışmamız pek mümkün olmuyor. Bir su bardağının 3 4 ölçüsü ne kadar bunu aşağıda verdiğimiz resimde detaylı olarak anlatacağım. Bu konuda demek istediklerinizi yorumlar bölümünden bize ulaştırabilirsiniz. Tarifleri güncel yazıyoruz.

3 4 Ölçüsü Ne Kadar – 3 4 Ne Demek

Resimde de görüldüğü üzere bir bardağın, kasenin yada kaşığın 3 bölü 4 ünü içeren bir tarifleri yer alıyorsa gözümüzden onu dört eşit parçaya bölmeli ve yalnızca üç parçası dolacak şekilde doldurmalıyız. Aşağıda ki resimde ben çizerken tabi ki tam eşit bölemedim. Muhtemelen siz de gözünüzle tam eşit parçalara bölemeyeceksiniz ama çok büyük bir sıkıntı oluşturacağını düşünmüyorum. Sadece tarifleri de ortalama bir rakam kullanırsanız daha rahat bulabilirsiniz.

3/4 Su Bardağı

Şimdi su bardağının ortalama 200 ml su aldığını varsayacak olursak bunun sadece 3/4 alınırsa 150 ml lik su koymamız mümkün olacaktır. Tabi ki tarifler söz konusu olduğunda göz kararı dediğimiz tanımlamayı bu sebepten yapıyoruz.

Hiçbir tarifte size 3/4 denmez. Çünkü gözle kolay ölçülebilir ölçü birimi olmayacaktır. Aynı zamanda kullanışlı da olmayacaktır. Bu sebepten 3/4 ne demek sorusu burada ciddi önem kazanıyor demek anlamına geliyor.

Bir de hazır konusu açılmışken tariflerde yer alan belirsizliklerin çoğunlukla sizden gelen yorumlarda yer aldığını belirtmek istiyorum. Hacim birimleri birbirleri ile orantılanabilir. Yani tarifleri esnasında 2 su bardak un 3 çay kaşığı bal dediysem ve bu size fazla gelecekse su bardağını 1 e balı 1.5 çay kaşığı kullanarak tarifi yarı yarıya küçültmeniz mümkün olacaktır.

3 4 Ne Demek Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yazıda 3 4 ne demek pasta ve tatlı tarifinde ortaya çıkan bardak karmaşasını 3 bölü 5 gibi çok sık karşılaştığımız pasta ve diğer tarifi ve hatta tarifleri içinde değinmeye çalıştık. Bu ekim ayında farklı tariflerimiz güncellenecektir. Ekim ayında sürpriz hediyelerimiz için adresimizi takip edebilirsiniz.

Genellikle yemek tarifleri söz konusu olduğunda çorba kaşık ve 3 bölü 4 gibi pek çok farklı tanımlama kullanılır. Basit kurabiye yapılırken bile bu farklı bilgi kafa karıştırabilir. Demek ki 4 3 konusuna özellikle dikkat etmek gerekir. Bir de önemli konu şudur ki 4 3 ile 3 4 ne demek oldukça farklı konu başlığıdır.

Bildiğimiz yemek kaşığı ve 1 su bardak gibi tarifler bile yemek tarifleri söz konusu olduğunda birbirinden farklı olabilir. Bu sebeple 3 bölü tarifler için fazla bilgi olabilir demek şeklinde yorumlanabilir. Daha detaylı bilgi sahibi olmak kek ve kurabiye gibi nefis tarifleri konusunda merak edilen tüm konuları ölçüleri başlığında bulabilirsiniz. Bu başlıkta anlaşılmayan 3 bölü ve diğer konu başlıkları hakkında daha detaylı bilgilendirmeler yer almaktadır. Nefis kek ve kurabiye tarifleri için ekim ayından beri güncellenen tarifi bölümüne göz atabilirsiniz. Yemek ve tatlı tarifleri bardak ölçüleri ve pasta konusunda bilinmesi gerekenler burada sizi bekliyor. Farklı tarifleri ve basit yemek tarifleri 3 bölü 4 gibi farklı konu başlıklarını burada bulabilirsiniz.

Bizim için yemek demek sadece tarifleri anlamına gelmez. Tarifleri içerisinde yer alan 1 su bardağı demek farklı yorumlanabilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

arıza kodu