1 Bardak Süt Kaç Kalori – Tam Yağlı Süt Kalorisi

Kısa bir süre önce sizden gelen yorumlara göz atıp yediklerimizin içtiklerimizin kalori değerlerini yorumlamaya başlayacağımızı belirtmiştik. Aslına bakarsanız sağlıklı beslenme dendiği zaman çoğunlukla az kaloriye sahip olan gıda daha sağlıklıymış gibi bir algı oluşturulmuş olsa da bunun gerçekçiliğinin tam olmadığını belirtmekte fayda var.

İlk yazımız olması nedeniyle bu rakamları ortalama olarak verdiğimi belirtmek istiyorum. Pek çok süt markasının ürünlerinin arka yüzünde yer alan değerleri, internet sitelerini ve gıda ile ilgili bilgilendirme yapan adresleri dolaştım. Ortalama olarak rakamları yazmaya karar verdim.

Tam Yağlı Süt Kaç Kalori

Öncelikle soruyu cevaplandıralım ki buraya geldiğinize değsin. Bir bardak içtiğimiz sütün 125 – 130 kalori arasında olduğunu söyleyebiliriz. Aslına bakarsanız sütün kalori değerinden daha önemli olan özelliği içeriğinde bulundurduğu protein ve kalsiyum miktarıdır. Gençlere günde 2 bardak süt tavsiye edilse de kilo probleminiz olduğunu düşünüyorsanız az yağlı / yarım yağlı sütleri tercih edebilirsiniz.

Yarım Yağlı Süt Kaç Kalori

Genel olarak farklılık gösterdiğini belirtmiştik. Yine de fikir sahibi olmanız açısından yarım yağlı sütün 90 – 95 kalori arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Bazı markalar az yağlı bazı markalar yarım yağlı olarak sattığı için az yağlı süt kalori değeri için de aynı rakamları telaffuz edersek yanlış olmayacaktır.

Yağsız Süt Kaç Kalori

Geldik yağı alınmış süt kaç kalori sorusunun cevabına. Çoğunlukla yağsız süt ile yarım yağlı süt karıştırılıyor olsa da yağsız sütün kalori değerinin 65 – 70 kalori arasında değişiklik gösterdiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bu bakımdan sorularınız ve merak ettikleriniz için burada olduğumu belirtmek istiyorum. Herkese mutlu haftalar diliyorum.

Yorum yapın