Tariflerde 3/4 Ne Demek - Yemekleri

Tariflerde 3/4 Ne Demek

Yemek tarifi sitelerinde, tarifler yazılırken hep aynı dilin kullanıldığını görüyoruz. Çoğunlukla kaşık ve su bardağı hesabı yapılmasına rağmen bazı durumlarda 3/4 gibi ölçüler kullanılıyor. Çoğunlukla bu ölçüler tamdan biraz eksik gibi anlamlara gelse de gerçekte nasıl uygulanmalı?

Çoğunlukla, tarifler verilirken herkes tarafından uygulanabilir şekli ile verilmeye gayret gösterilir. Bir yemek kaşığı yada bir su bardağı gibi tarifler üç aşağı beş yukarı herkeste aynı durumu açıklar. Aynı şekilde 3/4 su bardağı şeker şeklinde bir tarifte su bardağından biraz eksik şekilde uygulanması gereken bir ölçü birimi olarak karşımıza çıkacaktır. Genellikle büyük hacimli ölçülerde verilir. 3/4 çay kaşığı zeytinyağı şeklinde bir tarifle çok karşılaşmazsınız. Çünkü 4/1 çay kaşığı zeytinyağı göz ile kolay tespit edilecek bir birim olmayacaktır.

Tariflerde 3/4 Ne Anlama Geliyor

Bir su bardağı yerine 3/4 su bardağı şeker diyorsa parmak hesabı yaparak bir su bardağını 4 eşit parçaya bölebilir ve üç birim dolu olacak şekilde doldurabilirsiniz. Çoğunlukla bu tarz tarifler verilirken tam dolu su bardağı istenmediği zamanlarda 3/4 şeklinde tarif belirtilebilir.

Çoğunlukla bu tarz tariflerde yarımdan bir parmak fazla yada tamdan bir parmak eksik şekilde gözünüzün önüne getirebilirsiniz. Mutfakla ilgili cevaplanmasını istediğiniz başka sorular varsa yorum bölümünden ulaşırsanız kısa bir süre içerisinde sorularınızı cevaplamaya çalışırız. Herkese iyi günler diliyoruz…

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir