Semiz Salatası Nasıl Yapılır - Yemekleri

Semiz Salatası Nasıl Yapılır

Lezzetli mi lezzetli bir salata tarifi ile karşınızdayız. Bizim oralarda semiz salatası olarak bilinen bu tarifte tabi ki başrolde semizotu var. Yoğurtlu olarak tüketilen bu salatanın farklı bir versiyonuna merhaba demeye hazır mısınız?

Semiz Salatası Tarifi

Dilerseniz kısaca malzemelerimizle semiz salatası tarifine başlayalım. 1 bağ semizotu ve 2 diş sarımsağımız var. Bunun dışında bir kase kadar yoğurt, tuz ve pul biberin yanı sıra az miktarda zeytinyağı yeterli oluyor.

Öncelikle semizotumuzu bir güzel yıkayalım ve süzelim. Sonrasında başka bir alanda sarımsaklarımızı ince ince rendeleyerek; tuz ve zeytinyağı başta olmak üzere karıştıralım. Burada yoğurt için net bir tarif vermek güç çünkü yoğurt yoğunluğunu sizin belirlemeniz gerekiyor.

Karışımı tamamladıktan sonra semiz otunu üzerine dökerek karıştırabilirsiniz.

Buraya kadar alışık olduğumuz standart bir tarif oldu. Yalnız dilerseniz semiz otlarını da sarımsakda olduğu gibi bir bıçak yardımıyla ince ince dilimleyebilirsiniz. Hatta bir rondoda çekerseniz bu yaprakların eşit bir şekilde incelmesini de sağlayabilirsiniz.
Son derece lezzetli ve bir o kadar da faydalı bir tarif olduğunu söyleyebiliriz.

Semiz Faydaları

Son yıllarda yapılan araştırmalar bünyesinde bulundurduğu antioksidan maddeler yardımıyla kalp sağlığına oldukça olumlu etkileri ortaya çıkan semiz salatası ötesinde de faydaları ile size göz kırpıyor. Bilinmeyen faydalarını sayacak olursak; yorgunluğu önleyici, halsizlik ve depresyona karşı çok ciddi bir ilaç olduğu içinde rahatlıkla kullanılabilir.
Sizin de semiz salatası ile çektiğiniz fotoğraflarınızı bekliyoruz…

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

arıza kodu