Pizza Kaç Derecede Pişer

Hazır tariflerin vazgeçilmezi haline gelen pizza son derece pratik ve lezzetli bir yemek olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Peki ama hazır pizza kaç derecede pişer, evde hamurunu kendiniz açtığınız pizza kaç dakikada pişer? Bu soruların cevaplarını dilerseniz birlikte bulalım.

Pek çok hazır unlu mamulün pişirilmesinde olduğu gibi pizzayı pişirirken de 180 – 200 derece arası bir sıcaklık kullanmaya dikkat etmemiz gerekiyor. Öncede fırını ısıtmanın da son derece önemli olduğu unutulmamalıdır.

Pizza Kaç Dakikada Pişer

Pizza ile devamlı göz teması kurmak istenilen sertliğin kolay bulunması açısından büyük bir önem taşır. Çoğunlukla pizzaların 25 – 30 dakika arasında piştiğini söylersek yanlış olmaz. Bim de satılan pizza gibi hazır olan pizzaların üzerinde yer alan talimatlara mutlak suretle göz atmanızı tavsiye ederim. Şu an markası aklıma gelmeyen bir pizzayı pişirmek için sadece 5 dakikanın (önceden fırını ısıtmak şartıyla) yeterli olduğunu hatırlıyorum.

Dondurulmuş pizzaların çok bir kısmının özellikle belirtilmemesi halinde mikrodalgada pişemeyeceğini de belirtmek gerekiyor. Pizzalar için hazır gıdalar demiş olsak da çoğunlukla mikrodalgada pişirme yapılmamaktadır. Bunun için belli bir süre yüksek sıcaklık da pişirmek gerekir.

Yine de farklı tarifleri de olduğunu belirtmek istiyorum. Bunlara zamanı geldikçe yeniden değineceğim. Hazır konusu açılmışken pizzanın üzerinde yer alan baharat, sebzeler ve diğer gıdaların da yoğun olarak dağıtılmasına özen göstermeniz lezzetin veriminin artması açısından son derece önemlidir.

Örneğin soğan kullandıysanız yada biber varsa bunlar kaşar peynirden daha geç pişeceği için kaşarları alta biberleri üste dizerek pişirebilirsiniz. Eğer kaşarı üstten serpmeyi tercih ettiyseniz de bu tarz sebzelerin çok üzerini kapatmamaları daha yerinde ve lezzetli pişmelerini sağlamak açısından önem teşkil edecektir. Bu sayede arzuladığınız lezzetli pizzaya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir