Mükemmel Gece Elbisesi Nasıl Seçilir - Yemekleri

Mükemmel Gece Elbisesi Nasıl Seçilir

Mükemmel gece elbisesini seçmek amacıyla, vücut tipi, renk, kişinin tabiatı gibi çoğu değişkeni unutmamalısınız. Birçok sosyal etkinliğin kendisine özgü kıyafet kuralları vardır. Ve yalnızca iyi bir renk ve tat size bir açıklık ya da kalite ölçüsü getirecektir.

Elbise Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel kurallar çoğunlukla değişmeden kalır. Güzel boyun çizgisini derin bir boyun çizgisi ile vurgulamak istiyorsanız, bacaklar örtülmeli ve tersi de geçerlidir.

Zayıf kızlar ince yumuşak kumaştan elbiseler giyebilir, fakat kilo problemli olanlar varsa, malzeme daha yoğun olmalı ve şeklini iyi korumalıdır. Parlak elbiseler hacim kazandırır. Akılda kalıcı mücevherler güzel bir kıyafetle iyi gözüküyor ve parlak olanlar biraz daha kısıtlanmış kalıyor…

6 Adımda Harika Bir Gece Elbisesi Tercihi

Dilerseniz öncelikle elbisenin tercih edilmesi konusundan başlayalım…

Doğru Biçim ve Kesim Oranı

Figür çeşidine göre bir gece elbisesi seçmek amacıyla, evvelce oranlarını alakalı olarak incelemeniz gerekir. Daha sonra nereye hacim eklemeniz ya da parlak bir vurgu yapmanız gerekliliğini anlayacaksınız. Stilistler kadın figürlerini alttaki türlere göre ayırır:

Tip A (armut): dar omuzlar ve küçük göğüs, ilgi çekici bel ve büyük kalçalar. Üst ve alt kısımları dengelemek amacıyla kare ya da V yakalı ve yüksek belli modeller idealdir. Giysilerin üst kısmının perdelik ve görkemli bitişi iyi görünebilir. Genellikle uyluk kemiğinin ortasından uzanan alevli bir etek, kırılganlık ve zarafet verecektir.

Tip O (elma): kalça, bel ve göğsün aşağı yukarı olarak aynı çevresi. V yakalı A-line elbiseler iyi gözükecektir. Ekstra trim kullanmamak daha iyidir. İnce bacaklarınız varsa, onlara odaklanın. Şifon gibi elbisenin hafif ve akan malzemesi, silueti gerecek ve ekstra ağırlığı gizleyecektir. Belinizi vurgulamayı unutmayın!

H Tipi (dikdörtgen): göğüs, bel ve kalçaların aynı hacmi, fakat beden basit ve dolu değil. Dar uzun gece elbiseleri bu tür bir figür amacıyla idealdir. Yemyeşil etek, fırfır tercih edilebilir, yanlarda karşıtlık ekler tavsiye edilir. Bütün bunlar şekle yuvarlaklık verecek ve açısal çizgileri gizleyecektir.

Belin belirtilmesi yerinde olmayacaktır. Kısa gece kıyafetleri de harika görünecek, ince bacakları açığa çıkaracak.

Tip V (ters üçgen): geniş omuzları ve daha dar kalçaları olan sportif bir figür… Düşük belli ya da yamuk şeklinde en ideal stiller. Ayrıca, kalçalardaki fırfırların oranları, genişletilmiş etekler, açık omuzlar ya da bir omuz dengelenecektir. Derin bir V yaka kıyafeti seçerek boyun çizgisini vurgulayın. Uzun bir kolye ya da eşarp tuvaleti tamamlayacaktır.

Tip X (kum saati). Böyle bir figürü olan kadınlar en şanslıydı. Sonuçta, kadınsı çizgilerini vurgulamak yeterlidir: yuvarlak göğüsler, kalçalar ve ince bir bel – kusursuz görünmek amacıyla. Gömme siluet zemin , abiye kesim, eğik kesim abiye – şunlar en kazanan seçeneklerdir. Çok sayıda perdelik ve düşük belden uzak durmak daha iyidir.

Diğer Tiplerde Vücutlar İçin

Herhangi bir fiziği olan kadınlar, evrensel modellere ilgili seçimler yapabilirler. Kesimlerinin bilhassas yapısı nedeniyle bu daha mantıklı olacaktır. Bunun dışında, bu tarzın hem kısa hem de uzun gece kıyafetleri rastgele bir şekle kusursuz uyum sağlayarak silueti kadınsı ve baştan çıkarıcı olmanıza da yardımcı olacaktır.

Akşam Kıyafeti Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Seçeceğiniz kıyafetler ile alakalı öneriler yalnızca çok ağır davetler için geçerli değildir. Kıyafet seçme işlemi genellikle resmi resepsiyonlarda ve bilhassa önemli işlerle alakalı başka etkinliklerde mevcuttur. En yüksek civar zemindeki abiye, stilettolar ve mücevher tercih edilmesi gerekmektedir.

Neyse ki, bu katı kurallar bütün akşam gezileri için geçerli değildir. Fakat, bir şirket partisine gitmek amacıyla, birtakım kısıtlamaların varlığını da düşünmeniz gerekir. Örneğin, kısa abiye kıyafetin ultra mini ve aşırı dekoltenin aksine, kıyafetin genel kapalılık çerçevesine sığmanız gerekebilir.

Güzel Bir Gece Elbisesi Nasıl Seçilir

Geleneksel bir düğün de dahil olmak üzere bir aile kutlaması amacıyla kıyafet seçmek, zarif klasik modellerin tercih edilmesi ve farklı eksantrik ve detaylı stillerin ön plana çıkarılması açısından geçerlidir.

Fakat Yeni Yıl kutlaması benzeri durumlarda seçilen bu elbiseler zarif ve parlak olabilir. Uygun aksesuarlarla birlikte seçmeniz şartıyla… Bu durumda görüntünüzü benzersiz ve unutulmaz kılacaktır.

Standart Bir Gece Elbisesi Nasıl Seçilir

Bu elbiselerin tercih edilmesinde birden fazla değişkenin bir arada ön plana çıkarılması gerekmektedir. Bu konuya hassasiyet göstermeniz sizin faydanıza olacaktır.

Renk Yoğunluğu Önemlidir

Uyumlu bir görüntü meydana getirmek amacıyla, hangi renklerin cildinizin ve saçınızın tonuna en ideal olduğunu belirlemeniz gerekir. Bazı renklerin suni aydınlatmada çok değişik göründüğünü unutmayın. Abiye amacıyla, sıkıcı nefes tonlar ideal değildir, komplike doygun renkler çok daha iyi görünecektir.

Mükemmel gece elbisesini seçmek kolay değildir. Görünüşünüzün artılarını ve eksilerini göz önünde bulundurmanız, stilistlerin tavsiyelerini ve kendi güzellik anlayışınızı dinlemeniz gerekir. Fakat herkesi parlak ve şık görünümünüzle fethederseniz, çabalar boşa gitmeyecektir.

Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tabii ki, beyaz elbise son derece önemli gözüküyor ve damadın klasik siyah takımının aksine düğün eğlencesinin neşeli bir atmosferini yaratacak olan sizin seçtiğiniz gelinlik olacaktır. Sonuçta, gelin bütün konukların gözünü üzerine çekecek ve düğünün merkezinde yer alacaktır. Fakat ilginizi beyaz elbiselerin hoş olmayan birkaç özelliğine çekmeniz gerekiyor. Bu sayede gelinliklerin sıkıcı özelliklerinden kurtulabilirsiniz…

Uzun Tren Gelinlik

Düğün esnasında çekilen fotoğraflarda, pahalı bir salonda sizi büyüleyen beyaz elbise… Oldukça seçkin duruyor değil mi? Yalnız bu konuda bazı küçük problemler gözlemcilerin bakışlarından kaçamıyor… Büyük bir işaretleme oluşturulan manuel boncuk işi, resimde tek bir monoton noktaya birleşecektir. Elbisenin kumaşından oluşturulan perdeler de fotoğraflarda fark edilmeyecek ve beyaz tülün kol kanatları çok iddiasız görünebilir. Bu da gereksiz şişkin bir gelinlik anlamına gelecektir. Üzücü değil mi?

Bu gibi durumlarda, unutulmaz fotoğraflar yakalamak amacıyla en iyi seçenekler, değişik dokuların kumaşlarını “oynamak” amacıyla geliştirilmiş olanlardır. Terzinize fotoğraf konusunda ki hassasiyetinizi söylerseniz yardımcı olacaktır. Yani iki tür kumaştan birleştirilmiş elbiseler. Tabii ki, mağazalarda bulmak kolay değil, fakat fotoğraflarda harika gözüküyorlar…

Mağazada sipariş verilen ve stili ya da özellikleri belirten hayalinizdeki gelinliği satın alabilmek imkansızdır. Örneğin, mağazalarda yayılan elbiselerin standart yüksekliği, altı ila yedi santimetre topuklu ayakkabılardaki iddia edilen gelin ayakkabıları hariç 162-165 cm’dir. Peki ya model parametreleri olan, örnek olarak 175 cm ve üstü ve hem de topuklu ayakkabılar olan kızlar? Tam bir elbise seçmek bu anlamda sizi zorlayacaktır. Çoğunlukla denemek amacıyla çıktığınız yükseltiler. Aşağıdan yukarıya bakan aynalar sizi yoracaktır. Bu da aslında normalden çok daha büyük parlak, beyaz görünen bir gelinlik satın almanız anlamına gelir. Bunun dışında, zira salonlar en tanınmış boyutlara odaklanmıştır.

Diğer Seçenekler Hakkında Merak Edilenler

Bu nedenle, düğün kıyafetlerinin dikilmesi gerekecek. Atölyede bir elbise sipariş etmeye karar verirseniz, diktiğinizde, beyaz olan elbise olması amacıyla yapılan ekstra işlemlerin % 50’sine kadar ücretlendirileceğinizi lütfen unutmayın…

Sofistike Gelinlik

Hatırlanması gerekenler: Diğer kıyafetler gibi, bir gelinlik de önceden alıştırma yapılması gereken kıyafetler arasında yer almaktadır. Bu sebeple öncelikle vücudunuz “alışmalıdır”. İlk kez bir prenses kıyafeti giymiş, gelin sıra dışı uzunlukların ve kesimlerin zor olduğunu ve taşımanın imkansız olduğunu görebilir. Bir elbiseyi nasıl giyeceğinizi öğrenmeniz gerekiyor, bu yüzden boş bir dairede biraz dolaşın.

Düğün salonuna yolculuktan biraz evvelce, gelinin düğün salonu merdivenlerine tırmanırken damadın koluyla prova yapması da iyi olurdu…

Genellikle her iki el de gelin doğrulusunda işgal edilir: bir eliyle damadın elini tutar, başka yandan – çiçekler. Uzun bir elbise daha çok ilgi gerektirir. Cinderella’ya bir elbise veren iyi periyi nasıl yürümeyi öğrettiğini hatırlayın 😊 Hem parmak uçlarıyla hem de zarif bir biçimde ayaklarınızın ucunda yükselin… Prenses elbisesindeki güzel gelin de bu basamakları belki de engelleri aşmak mecburiyetinde kalacak.

Damat ise şunları bilmelidir: merdivenlerin basamaklarına, gelin bir elinde çiçek taşır ve öteki onu kolundan tutar. Merdivenlerin önünde gelin elini serbest bırakır ve elbiseyi üstüne basmamak amacıyla tutar. Ve damat onu desteklemek amacıyla dirseğin altına alabilir. Erkeklerin uzun bir elbisenin ve yüksek topuklu ayakkabının tehlikelerini hayal etmeleri imkansızdır!

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir