Mikrodalgada Sufle Tarifi

Tarif verirken konuyu çok fazla uzatmak istemiyorum. Çünkü doğrudan dikkat edilmesi gereken noktalara değinmemi engellediğini düşünüyorum. Sufle tarifini çok fazla uzatmaya gerek yok, sadece 5 dakikada hazır olan 4 kişilik bir sufle tarifine aşağıda yer verdim. Yorumlarınızı bekliyorum.

Mikrodalga Sufle Malzemeleri

  • Yarım su bardağı un
  • Yarım su bardağı şeker
  • Yarım çay bardağı dört yemek kaşığı kakao
  • 2 tane yumurta
  • 6 yemek kaşığı tereyağ
  • 6 yemek kaşığı Süt
  • 50 gram çikolata
  • 1 çay kaşığı Hamur Kabartma Tozu
  • Vanilya Özütü
  • Bir tutam tuz

Bir kâsenin içerisine şeker, kakao, un, kabartma tozu ve bir parça tuz ilave edilerek karıştırılır. Karıştırma tamamlandıktan sonra vanilya özütü ve süt ilave edilir. Bir süre çırpıldıktan sonra tereyağı ilave edilir ve tekrar çırpılır. Çırpma işleminin ardından yumurta ilave edildikten sonra çırpmaya devam edilir. Yapılan tüm bu işlem bir dakika içerisinde tamamlanacaktır.

Çırpma işlemi bittikten sonra sufleyi hazırlayacağınız kupaya koyarak bitter çikolata ilave edilir. Burada dikkat edilmesi gereken asıl konu çikolatanın üst kısmında kalmasına dikkat etmektir. Bu işlem bittikten sonra kase başına yarım yemek kaşığı kadar su ilave edilerek mikrodalgaya koyulur ve bir buçuk dakika sonra alınır.

Sufle Mikrodalgada Olur Mu

Tarifi tamamladıktan sonra sufle hakkında çok sorulan sorulara cevap arayalım. Sufle mikrodalgada tabi ki olur ama bunun için uygun tarifi denemek gerekmektedir. Mikrodalgada pişen sufle son derece lezzetli olmasına oluyor ama fırında pişen suflenin hamur lezzetini yakalamak pek kolay olmuyor. Tabi ki yarım saatte hazırlanan sufle ile beş dakika da hazırlanan sufle arasında böyle bir fark olması da doğal değil mi?

Sufle Mikrodalgada Pişer Mi

Soruya soruyla karşılık vermeyi çok fazla sevmiyorum ama, daha önceden hazırlanmış ama pişirilmemiş bir sufle içi eğer fırın için verilmiş tarif ise (sitemizde bulabilirsiniz) pişmez ve lezzetli olmaz. Yukarıda verdiğimiz tarif ise mikrodalga sufle tarifidir ve gördüğünüz üzere pişiyor çok da lezzetli oluyor.

Sufle Mikrodalgada Kaç Dakika

Bir buçuk dakika (90 saniye!) evet yanlış duymadınız. Yukarıda verdiğimiz tarifin mikrodalga pişirme süresi sadece 90 saniye sürüyor ve son derece lezzetli oluyor.

Sufle Mikrodalgada Isıtılır mı

Daha önceden hazırlanmış bir sufle tarifi derin dondurucudan çözülmesi için atılabilir. Fırın için hazırlanmış bir sufle tarifi mikrodalgada pişmeyecektir. Hazır sufle ürünlerinin büyük bir kısmı mikrodalgada pişirilebiliyor. Bunun için tabi ki paketin arkasını okuyabilirsiniz. Market reyonlarında satılan ve çiğ olarak tüketilebilen (aslına bakarsanız kek gibi görünen) suflelerin büyük bir çoğunluğu da mikrodalgada ısıtılabiliyor.

Sorularınızı cevaplandırmaktan mutluluk duyarız…

Bir cevap yazın