Kedidili Tiramisu Tarifi

Farklı olanlar için yeni tarifler denemeye devam ediyoruz. Doğrusunu söylemek gerekirse söz konusu olan tiramisu tarifi olduğunda biraz hassasım. Bu sebepten belki onlarca farklı tarif denemişimdir. Sizler için en sevdiklerimi bir kenara ayırıp yeniden tariflerle buluşturmaya gayret gösteriyorum.

Farklı olan ve en çok sevilen 5 tiramisu tarifini bir araya getirerek sizler için yayınladım. Damak tadınıza göre hoşunuza giden tariflere: Tiramisu tarifi bölümünden ulaşabilirsiniz. Sağlıkla kalın…

Tiramisu Tarifi Kedidili

Öncelikle tarifin adından da anlaşılacağı üzere kedidili bisküvi (1 paket)

Tarifimizi ıslatmak için;

Bir miktar sıcak su

Bir tatlı kaşığı kadar toz şeker

Bir miktar kahve kreması ve kahve

Tarifimizin Kreması için;

Bir adet yumurtanın sarısı

İki yemek kaşığı kadar un

Yarım bardak toz şeker

İki su bardağı kadar su

Bir paket vanilya

Bir paket labne peyniri

Tarifimizin Üzerini Süslemek İçin;

2 yemek kaşığı kadar kakao

Tiramisu Tarifi İle Devam Edelim

Tencerenizin içerisine önce yumurtanın sarısını ve şekeri sonra unu ve vanilyayı koyun. Sonra sütünüzü az miktarda karıştırarak ilave edin. Bu noktada sütün tamamının boşaltılmaması önemlidir. Yavaş yavaş karıştırın. Kısa bir süre içerisinde kıvamının koyulaşmaya başladığını göreceksiniz. Kıvamını koyulaşana kadar bu işleme devam edin.

Kıvamı Koyulaştı mı?

Bu işlemden sonra sıra labne peynirinin ilave edilmesine geldi. Sonrasında peynirinizi ilave ederek mikserinizle orta derece karıştırın. Hızlı olmamasına dikkat ederek çırpın. Bu işlem beş dakika kadar sürsün.

Bu karışımınızı ocağınıza aldıktan sonra bu şekilde pişirmeye devam edin. Sonra altını kapatın ve bir süre soğumaya bırakın.

Sıcak suyunuzun üzerine kahve ve şekerinizi ilave ederek karıştırın.

Tepsinizin en alt kısmına ilk kat bisküvilerinizi dizmeye başlayabilirsiniz.

Biraz önce tamamladığımız bu karışımı az miktarda yayın. Kremanın yarısını tepsiye dizdiğimiz bisküvilerin üzerine döktükten sonra düzgün bir görüntü oluşmasını sağlamak amacıyla kaşık arkası ile düzeltin. Bu konuda ölçüler önemlidir dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Geriye kalan bisküvilerden aynı işlemle bir kat daha yapın kremanın son bölümünü iyice kekinizi kaplamak için kullanın.

Tarifimiz Hazır

Bu işlemin tamamlanması için 2 saat kadar buzdolabında bekletmeniz gerekecektir. Son olarak kakao ile süslemeyi unutmayın. Afiyet olsun…

Yorum yapın