Fırında 180 Derece Neresi

Pek çok yemek tarifinde karşımıza 180 derecede pişiriniz, gibi farklı farklı tanımlar çıkar. Peki ama fırında 180 derece neresi bu sorusunun cevabını sizler için araştırdık.

180 Derece Nasıl Bulunur

Adından da anlaşılacağı üzere orta sıcaklık olarak tabir edilen bu aralığın pek çok gıda tarifin sıcaklık aralığı olarak bizi karşıladığını söyleyebiliriz. Eğer ki fırınınızda 200 – 150 gibi aralıklar bulunuyorsa 180 dereceyi şu şekilde bulabilirsiniz:

Ayarınızı 200 ile 150 derecenin tam ortasına getirmeye çalışın. Tam ortasını bulabilirseniz bu sıcaklık 175 derecedir. Bir parça daha 200 dereceye yaklaştırırsanız muhtemelen tam 180 dereceyi bulmuş olursunuz. 

Fırın 180 Derece Neresi

Görselde de yer aldığı gibi 150 derece ile 200 derece arasında 5 adet nokta bulunmaktadır. Bu noktaların her biri 10 derece anlamına gelir. Yani 4. nokta (ki bu noktayı görselde işaretledik) 180 derecelik sıcaklığa tekabül etmektedir.

Bu sıcaklıklar fırından fırına farklı şekillere anlatılmaktadır. Yalnız şu nokta kesinlikle unutulmamalıdır ki: Sizin fırınınızın markası ne olursa olsun 180 dereceyi gösteren çok basit bir işaret olmak zorundadır.

Bize Danışabilirsiniz

Aklınıza çok takılan bir konu varsa, fırınla yada tariflerle ilgili bize danışmanız yeterli olacaktır. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde bu konuda güncelleme yaparak yorumlarınıza cevap vermeye çalışacağız. Bizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Herkese mutlu haftalar diliyoruz.

Yorum yapın