Filizlenmiş Patates Yenir mi

Halk arasında yaygın olarak bilinen bazı söylentilerin yerle bir olduğuna sıklıkla tanıklık ediyoruz. Uzun süredir süre gelen ve hep ağızdan ağıza dolaşan bir konu olan filizlenmiş patates yenir mi sorusunun cevabını sizler için araştırdık.

Her ne kadar yerli kaynaklarda pek karşılaşmamış olsam da yabancı kaynaklardan edindiğim bilgilere dayanarak filizlenmiş patates yenmemesi gerektiğini öğrendim.

Her ay yapılan çekilişlerle şanslı kişilere sürpriz hediyeler dağıttığımız soru – cevap bölümüne sizleri de davet ediyoruz.

İmkanınız varsa çok yoğun olmadan patates almalı ve tüketeceğiniz kadar alışveriş yapmalısınız. Uygun ortam sağlanamıyorsa patatesler filizlenecek ve filizlenen patateslerde tüketim açısından olumsuz özellik sergileyecektir.

Filizlenmiş Patates Nasıl Tüketilir

Öncelikle patatesin bir nevi kök boğumları olarak ortaya çıkan bu filizler çoğunlukla uygun ortam oluştuğunda kendini göstermeye başlar. Nem ve ışık alan birazda zamana ihtiyacı olan bütün patatesler bir anda filizlenmeye başlayacaktır.

Filizlenmiş Patates Yedim

Demir miktarından kaynaklanarak mide bulantısı, ishal ve kusma gibi semptomlar kendini gösterebilmektedir. Bu sebeple yapılması gereken en mantıklı işlem rengi yeşile dönen ve filizlenmiş patatesleri yememeniz gerektiğidir.

Yediğiniz miktara bağlı olarak mide bulantısı veya ishal ortaya çıkmışsa bir hekime danışmanız sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.

Filizlenmiş Patates Tüketmek

Ülkemizde patates konusunda bolluk olduğu için onları zamanında tüketmek yerine depolama yöntemini daha sık tercih ediyoruz. Bu da pek  çok patatesin çimlenmesi ile sonuçlanan bir durum ortaya çıkarıyor. Böylesine bir sonuçla karşılaşmamak için yeteri kadar patates almalısınız.

Eğer elinizde bulunan patatesler çimlendiyse zaman kaybetmeksizin ondan kurtulmanız gerekmektedir. Umarız filizlenmiş patates yenir mi sorunuza cevap bulmuşunuzdur. Sağlıkla kalın…

İnternet adresimizde sizden gelen yorumlara göre içeriklere yer vermeye çalışıyoruz. Daha farklı konu başlıkları hakkında bilgilenmek istiyorsanız yorumlarınızda bunu belirtebilirsiniz. Aynı zamanda pratik değişik yemek tarifleri bölümüne göz atabilirsiniz.

Yorum yapın