Branch Ne Demek Yemek

Bazı kelimeler kültürümüze sonradan girmiştir. Bunları günümüzde çok sık kullanılanlarından başlayarak yavaş yavaş anlatmaya çalışıyoruz. Hiç şüphesiz sosyal medya ile branch ne demek yemek soruları içerisinde çok sık yerini almaya başladı. Sizler için bu kelimeler hakkında araştırma yaptım.

Branch Ne Demektir

Çok sık kullandığımız bir kelime ve öğün ismidir. Branch kelimesi İngilizce Kahvaltı olan breakfast ve öğle yemeği anlamına gelen lunch kelimelerinden türemiştir. Çoğunlukla yabancı ülkelerde sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasında yenen ekstra bir öğün olmasına rağmen ülkemizde birleştirilmiş olarak kullanılmaktadır.

Branch Ne Zaman Yenir

Çoğunlukla hafta içi yenmeyen hafta sonu yenen yemeklere branç ismi verilmektedir. Bunun sebebi Cumartesi ve Pazar ayinine aç olarak gidilmesi durumunda yenilen yemeklere branç adı verilmektedir. Bizim öğleden sonra yediğimiz yemeklerin genel ismine branç ismi verilmektedir.

Dilerseniz çay saati kategorimize göz atarak bıranç bölümünde tüketilecek gıdalara göz atabilirsiniz.

Ülkemizde çoğunlukla 10:30 – 12:30 arasında tüketilmesine rağmen yurtdışında bu zaman aralığının biraz daha geniş olduğunun da son kez altını çizmek isteriz.

Son olarak internet adresimizde sizden gelen yorumlara göre farklı içeriklerin yayınlandığını da özellikle belirtmek istiyoruz. Dilerseniz bu içeriklere göz gezdirebilirsiniz. Sağlıkla kalın…

 

Yorum yapın