Avokado Nasıl Yenir - Yemekleri

Avokado Nasıl Yenir

Makaleyi yazmadan önce aklıma takıldı. Acaba doğrusu avakado mu yoksa avokado mu diye. Hemen tdk nın sitesine girdim ve gerçekten şaşırdım. Doğru yazılışı avokadoymuş. Söylerken yanlış söylediğim gibi yazarken de yanlış yazacakmışım. Neyse konumuza döneyim.

Avokado benim geçmişten beri hayatımda olan bir meyve değil. Sanırım bir çoğumuzun hayatında da böyledir. Nedeni biraz da marketlerin getirmesiyle alakalı. Sonuçta bulunduğunuz şehirde marketler manavlar satmıyorsa arka bahçemde yetiştireyim denilebilecek bir meyve değil ki.

Avokado faydaları oldukça fazlaymış, bence çokta lezzetli bir meyve. Avokadonun ana vatanı Orta Meksika.

Mutfakta avokado nasıl kullanılır, avokadonun çekirdeği nasıl çıkarılır gibi yabancı olduğumuz konuılar olsa da bunların cevapları çok basit. Mutfakta avokado salatası yapılarak tercih edilse de ben kahvaltı da veya ara öğünler de avokado yemeyi çok seviyorum.

Avvakodunun kabukları soyulduktan sonra ortadan ikiye bölünür. Armut gibi şekle sahip olan avokadonun çekirdeği neredeyse kendi kadardır. Şeftali çekirdeği nasıl çıkarılırsa avokadonun çekirdeğini de elinizle kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Tarif bile diyemeyeceğim ama ben avokadoyu nasıl tüketiyorum bahsetmek istiyorum.

1 avokado

Yarım limon

1 avuç ceviz

Soyulmuş, çekirdeği çıkarılmış avokado dilimlenir, limon sıkılır ve ceviz serpilerek servis edilir.

Avokado çoğu insana lezzetsiz veya yağlı bir tat olarak gelse de ben bu şekilde tüketmekten çok keyif alıyorum.

Afiyetler olsun…

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

arıza kodu