350 Gram Margarin Kaç Kaşık Eder

Her ne kadar tariflerimde margarin ile ilgili herhangi bir seçeneğe yer vermekten uzak dursam da yine de bu bilgiye de yer vermeden edemeyeceğim. Bana çok sık margarin ile ölçü birimleri hakkında sorular geldiği için bu konu başlığında da sorulara yer vermenin doğru olacağını düşünüyorum.

Dilerseniz öncelikle 1 su bardağı eritilmiş margarinin kaç gram ettiğini söyleyerek başlamak istiyorum. Öncelikle margarin ile ilgili ölçülerimizi normal ve eritilmiş olmak üzere iki başlık altında incelemek daha sağlıklı olacaktır.

1 su bardağı eritilmiş margarin ortalama olarak 155 gram gelmektedir.

Bu sebeple ortalama rakamları hesaplamanız için aşağıda bir listeleme çıkarmaya çalışacağım. Dilerseniz bunlar arasından sizin için uygun gördüklerinize göz atarak başlayabilirsiniz.

200 gram margarin 8 yemek kaşığı gelmektedir. Bu hesaplama ile ortalama olarak 13 yemek kaşığı margarinin ortalama olarak 350 gram ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Hesaplamaları Nasıl Yaparım

İlk seferinde biraz sıkıntı çekerek bu şekilde bir hesaplama yapmayı deneyebilirsiniz. Sonraki durumlar için biraz daha rahat edecek ve yeniden yeniden hesaplama yapmaya ihtiyaç duymaksızın rahat bir şekilde işlemlerinizi yapabileceksiniz.

Benim tavsiyem çoğunlukla 250 gram yada 350 gram ile çalışıyorsanız yukarıda belirttiğim hesaplamadan yola çıkarak bir işlem yapmanızdır. Bunun için kendinize sabit bir ölçü kabı ayarlayabilir ve sonraki tariflerinizde uğraşmadan bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. Afiyet olsun…

Yorum yapın