1 Kilo Un Kaç Bardak

Daha önce 500 gram üzerinden bir hesaplama yapmıştık. O konuda net bilgilendirme olmadığını düşünenler çoğunlukta olmalı ki şimdi de 1 kilo un kaç bardak sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Bunun için bardağınızın su bardağı mı yoksa standart plastik bardaklardan mı olduğunun da bilinmesi gerekiyor.

1 Kilo Un Nasıl Ölçülür

Öncelikle birkaç farklı basamakla anlatalım:

9 su bardağı 1 kilo un eder. 10 plastik bardak 1 kilo un eder.

Burada asıl dikkat edilmesi gereken tepeleme olmaması gerektiğidir. Ölçümünüzü yaparken buna dikkat etmelisiniz. Silme olacak şekilde 9 su bardağı un almanız durumunda 1 kilo un elde etmiş olursunuz.

Önemli Nokta

Bazı tariflerde bunun için 7 su bardağı şeklinde bir telaffuz kullanılmaktadır. Pek çok farklı su bardağı ile denemiş olmama rağmen hiçbir şekilde 7 su bardağı ölçü ile 1 kilo un rakamını tutturamadığımın özellikle altını çizmek isterim. Kesinlikle silme olacak şekilde 9 su bardağı un almanız 1 kilo un için yeterli olacaktır.

Bu ve bunun gibi aklınıza takılan her türlü sorunun cevabında adresimizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Sizlerden gelen sorulara göre yeni cevapları ve yeni ölçüler bölümüne yer vermeye çalışıyoruz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için sadece bir tık uzağınızda yer alan adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Herkese mutlu haftalar diliyoruz.

Yorum yapın