1 Kase Kaç Gram Alır

Hatırlarsanız kısa bir süre öncesinde kase hesaplaması yapacağımızı söylemiştik. Şu ana kadar ölçüler bölümünde sizlere daha çok kullanılan bardak, kaşık gibi hesaplamalardan bahsettik. Çok fazla soru gelmediği için kase kaç gram alır sorusunu biraz erteledik. Şimdi bu sorunun cevabını bulmanın vaktinin geldiğini düşünüyoruz. Hazırsanız başlayalım.

1 Kase Kaç Ml Hacme Sahiptir

Çok sık sorulan bu sorunun temelinde kasenin kaç gram geldiği ilk sırada yatan bir cevaptır. Bu sebeple doğru cevabı bulmak için su bardağı cinsinden hesaplamaya ulaşmak gerekir.

Günlük hayatta kullandığımız kaseler 1 su bardağı kadar hacme sahiptir. Yani 200 ml almaktadır.

Tabi ki ağız genişliği biraz daha büyük olduğu için bir kasenin hacminin artması anlamına gelir. Bu da hacim hesaplamalarının kase söz konusu olduğunda biraz daha zor olduğu şeklinde açıklanabilir.

1 Kase Kaç Gram Gelir

Bu sorunun cevabı içine koyduğunuz gıda ile doğrudan ilişkilidir. Örneğin bir kasenin içine su koyarsanız 200 gram gelirken, toprak koyarsanız bu rakam 450 grama kadar çıkabilir. Çok sık arandığı için biz bu konuda yoğurt örneğini verelim istedik.

1 kase yoğurt 200 gram gelir.

Farklı Büyüklüklerdeki Kaselerde Hesaplama

Tabi ki bütün kaseler 200 ml’lik bir hacme sahip değildir. Farklı hacme sahip kaseler için daha farklı ölçülere ulaşmak gerekmektedir. Hepsinden önemlisi elinizde bulunan kasenin toplam hacmini bulmak için su bardağını kullanmanız yeterli olacaktır. Büyüklüğünden emin olduğunuz su bardağını baz alarak bir hesaplama yaparsanız daha net bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bunun için size porsiyon hesabı isimli kategorimizi öneriyoruz.

Yorum yapın